Võiduseeria jätkub! JK Leal alistas kodus Läänemaa JK naiskonna seisuga 3-0!

11.augustil võõrustasime Lihula Gümnaasiumi väljakul Läänemaa JK naiskonda. Oleme korduvalt Läänemaa naistega platsil madistanud, naljatades kutsume neid isegi igipõlisteks rivaalideks. Seega oli meie jaoks tegemist mentaalselt kõige raskema mänguga. Kuid treener Horre oli meid väga hästi mänguks ettevalmistanud ja ka mängust Kohilaga oli samuti veel meil hea emotsioon sees. Seega läksime mängule vastu väga suure enesekindlusega.

Naiskond suutis mängus sees olla esimesest hetkest alates. ,, Mäng algas meie poolt tekitatud teravustega. Mängu esimestel minutitel saime pihta nii postile, latile kui ka vastaste väravavaht tegi mitu head sekkumist”märkis Horre, kuid tõdes, et sellegipoolest jäi värav meie poolt realiseerimata. Naiskond hakkas küll kiiresti suruma, kuid peab tunnistama, et kuskil 10 minutit peale algust, ärkasid ka nemad ja siis hakkas ka mäng kuidagi rohkem vastaste tempos käima. ,,Olime kuidagi passiivsed ja nõutud. Siiski suutsime poolaja kolmandikul veel teravust luua” märkis treener. Vaheajale mindi seisuga 0-0.

Naiskonna mängupilt on eelkõige paranenud Horre klubiga liitumisel. Ta oskab väga hästi treenerina panna meid mängima nii nagu tema tahab ja tänu sellele lähemegi mängima kõik ühte mängu, mitte ei pusi igaüks oma. Ka meie noorim mängija Radele tõdes, et sellest on temale palju tuge ,, Minu arust on mängueelne jutt vägagi põhjalik saab ilusti aru mida teha kuidas teha, kui midagi jääb arusaamatuks saad kohe küsida ja sulle antakse vastus”. Mängudel on palju abiks on ka poolajal treeneri poolt antav kiire tagasiside ja juhised parema tulemuse saavutamiseks. Nii ka sellel mängul, tegi treener kiire kokkuvõtte mida saaks paremini. Tema soov oli, et mängiksime energilisemalt, võitleksime teiste pallide pärast ning paneksime igas aspektis gramm juurde.

Toimis! Teise poolaja alguses oli näha naistes tahtmist kolm punkti koju jätta. Treener tõdes, et Leali naised alustasid energilisemalt. Võideldi rohkem lahtiste pallide eest ning selle eest tasuks ka 2 väravat teise poolaja alguses. Väravaluku murdis lahti Anna, võttes naiskonnalt pinge maha ja üsna kiirelt sai ka Radele värava ette hea söödu, mille järel ta külma närviga palli siseküljega väravasse suunas. ,,Näha oli, et need kaks väravat andsid mängijatele rohkem enesekindlust ning seetõttu suudeti teha mängus paremaid otsuseid. Kolmas värav tuli Marjana suurepärasest individuaalsest sooritusest, kui ta mängis oskuslikult vastaste mängijast mööda ja lõi kauglöögi kenasti tagumise posti kõrvale” tõi välja treener.

Kokkuvõtvalt jäi treener naiskonna esitlusega rahule. ,,Mängu viimased 20 minutit suutsime oma eduseisu hoida ning vastaste ohtlikkust neutraliseerida. Suures plaanis olen naiskonna mänguga rahul. Näidati oma fännidele, keda oli tulnud väljaku äärde meeldivalt palju, küpset ja head mängu. Kaitses mängisime organiseeritult ja vastane meie värava all erilist ohtlikkust ei valmistanud. Samas tean, et JK Leal naised on veel võimekamad, kui tänases mängus näha oli. Tuleb kiita ka vastast. Läänemaa JK naiste vastu on alati raske mängida.”

Radelele oli see esimene värav JK Leali eest rahvaliigas. Ta on väga tasakaalukas mängija ja oskab kannatlikult oodata seda õiget momenti, kus särada. ,,Alguses ei olnud ma üldse rahul iseendaga kui platsil käisin, kuid platsilt kui ka platsi äärest tulnud abi sõnad motiveerisid ning saime kogu tiimiga hakkama. Jäin mänguga rahule, oli hea koostöö, saime kõik koos hakkama ja tõime võidu koju!” kommenteeris Radele ja andis ka parajalt kriitilise tagasiside enda mängu kohta ,,Kindlasti saab mingeid asju paremini aga need tulevad kõik treeninguga, kripeldama eriti midagi ei jäänud ainukesed olid vb mõned puuted ja söödud mis läksid nihusti”. Kuigi kõrvalt vaatajana ei riivanud silma valed puuted või söödud, siis on hea tõdeda kui inimesel on siiski grammike enesekriitikat, sest just see viib arengus edasi. Siiski võtab Radele mängu kokku positiivsel noodil ,,Emotsioonid on laes, oli tore mäng, oli tore võita ja muidugi terve tiim tegi imelist tööd!”.

Järgmisele mängule sõidab naiskond 21.08 Maardusse, kus meid võõrustab Maardu LM ja Kadrak ÜN. Kui sina, armas sõber, satud kella 19:30 paiku Maardusse kolama, siis hüppa meie mängult ka läbi. Ootame platsi kõrvale hõiskama, vilistama, plaksutama!

Naiskonna koosseis: Geidi Danilova, Liisa Sipp, Marjana Kuldsaar, Kristel Ojaste, Sandra Pärnpuu, Anni Ratas, Karin Mänd, Ann Meriste-White, Anna Luuk, Elise Ojap, Janne-Ly Assmann, Deana Aaspere, Karoliina Usta, Radele Kanter.

Treener: Horre Kruus.